• Where the Sidewalk Ends

    ★★★½

  • Cabaret

    ★★★★★

  • Cape Fear

    ★★★★★

  • Laura

    ★★★★★

  • The Red Pony

    ★★

  • The Wizard of Oz

    ★★★★★

  • Shadow of a Doubt

    ★★★★★

  • Family Plot

    ★★★

  • Princess Tam Tam

    ★★★

  • Mommie Dearest

    ★★★★

  • Louder Than Bombs

    ★★½

  • The Last Tycoon

    ★★★

  • Amores Perros

    ★★★½

  • The French Connection

    ★★★

  • This Property Is Condemned

    ★★★★★

  • The Man Who Knew Too Much

    ★★★★

  • Frenzy

    ★★★

  • Eternals

    ★★