Darren has logged 10 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★½
Read the review Edit this entry