• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Cherry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ½

  • The Little Things

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Run

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★½

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Doctor Sleep

    ½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★½

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Mister America

    ★★★½