JayleFou has logged 30 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
26
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
House

House

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry