• Adele One Night Only

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Let Them All Talk

  • Breaking Bread

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Re-Inventing the Wheel

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Here We Are

    ★★★★

  • Fine

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Irresistible

    ★★★

  • Cinema Rex

    ★★★★★

  • AKA Jane Roe

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Honeymood

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Noelle

    ★★★

  • White Eye

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • The ABC Murders

    ★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★½

  • Chewdaism: A Taste of Jewish Montreal

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Destination Wedding

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★