Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Last Train to Christmas

Last Train to Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bill

Bill

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Decoy Bride

The Decoy Bride

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Re-Inventing the Wheel

Re-Inventing the Wheel

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Cinema Rex

Cinema Rex

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
White Eye

White Eye

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jude

Jude

×
★★★★
Edit this entry  
24
Fine

Fine

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Head Shorter

A Head Shorter

×
★★★★
Edit this entry  
17
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★½
Edit this entry  
17
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Edit this entry  
11
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
Edit this entry  
26
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Breaking Bread

Breaking Bread

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Honeymood

Honeymood

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Here We Are

Here We Are

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★★
Edit this entry  
02
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hurricane Bianca: From Russia with Hate

Hurricane Bianca: From Russia with Hate

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry