JayQ has logged 23 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Outfit

The Outfit

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Defiant Ones

The Defiant Ones

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Joe Kidd

Joe Kidd

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Experiment in Terror

Experiment in Terror

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry