jaywill has logged 535 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frosty's Winter Wonderland

Frosty's Winter Wonderland

1976
×
Read the review Edit this entry  
25
Frosty Returns

Frosty Returns

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph and Frosty's Christmas in July

Rudolph and Frosty's Christmas in July

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Rudolph's Shiny New Year

Rudolph's Shiny New Year

1976
×
Read the review Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Life & Adventures of Santa Claus

The Life & Adventures of Santa Claus

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★
Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
20
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Moment of Clarity

Last Moment of Clarity

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Juror

The Juror

1996
×
★★
Edit this entry  
19
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
LEGO Star Wars: The New Yoda Chronicles – Duel of the Skywalkers

LEGO Star Wars: The New Yoda Chronicles – Duel of the Skywalkers

2014
×
Edit this entry  
15
Pinocchio's Christmas

Pinocchio's Christmas

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
Read the review Edit this entry  
13
The Little Drummer Boy Book II

The Little Drummer Boy Book II

1976
×
Read the review Edit this entry  
13
The First Christmas: The Story of the First Christmas Snow

The First Christmas: The Story of the First Christmas Snow

1975
×
Read the review Edit this entry  
12
LEGO Star Wars: The Empire Strikes Out

LEGO Star Wars: The Empire Strikes Out

2012
×
Edit this entry  
12
LEGO Star Wars: The Padawan Menace

LEGO Star Wars: The Padawan Menace

2011
×
Edit this entry  
12
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Leprechauns' Christmas Gold

The Leprechauns' Christmas Gold

1981
×
Read the review Edit this entry  
11
Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

1977
×
Read the review Edit this entry  
11
LEGO Star Wars: Bombad Bounty

LEGO Star Wars: Bombad Bounty

2010
×
Edit this entry  
11
LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2

LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2

2009
×
Edit this entry  
11
LEGO Star Wars: Revenge of The Brick

LEGO Star Wars: Revenge of The Brick

2005
×
Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
Read the review Edit this entry  
10
Ava

Ava

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cricket on the Hearth

Cricket on the Hearth

1967
×
★★
Read the review Edit this entry