Julius has logged 24 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Season of the Devil

Season of the Devil

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★½
Edit this entry  
16
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Two People

Two People

1945
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Komsomol - Sponsor of Electrification

The Komsomol - Sponsor of Electrification

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
★½
Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★½
Edit this entry  
12
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Quatermass 2

Quatermass 2

1957
×
★★½
Edit this entry  
04
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Quatermass Xperiment

The Quatermass Xperiment

1955
×
★★
Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Sexy Sisters

Sexy Sisters

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Quatermass and the Pit

Quatermass and the Pit

1967
×
★★★
Edit this entry