Josh has logged 20 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Calibre

Calibre

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry