• Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • It

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • The Martian

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★½

  • Star Wars

    ★★★★½

  • The Godfather

    ★★★