• Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Val

  • Black Widow

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Patrice O'Neal: Killing Is Easy

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Last Blockbuster

  • Mank

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Class Action Park

  • Tenet

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • Scoob!

    ★★★

  • The Last Dance

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Very Ralph

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Walrus Yes: The Making of Tusk

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★★