• Q: Into the Storm

    ★★★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Wire

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Tiger

    ★★★★

  • Throat Notes

    ★★★★★

  • Long Toast

    ★★★★

  • Dried Up Old Bones

    ★★★★★

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★★½

  • OPAL

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★★

  • Free Apple

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★★½

  • The Box Assassin

    ★★★★

  • Showtime

    ★★★½

  • The God of High School

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Bigtop Burger

    ★★★★★

  • Jason & Friends

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Sonic Rebuilt

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★★½

  • Palpatine's Journey

    ★★★★½

  • Helluva Boss

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Hazbin Hotel

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Primal

    ★★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Devil You Know

    ★★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Full Force

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★★

  • Wishing Apple

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Feeling Through

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★★

  • dead end

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★