Jay★Cøre has logged 83 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
December Hide-and-Go-Seek

December Hide-and-Go-Seek

1993
×
★★★½
Edit this entry  
31
Devil's Circuit

Devil's Circuit

1988
×
★★★½
Edit this entry  
31
Grim

Grim

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Edit this entry  
30
CJ7

CJ7

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Craft

The Craft

1996
×
★½
Edit this entry  
29
The Process

The Process

1972
×
Edit this entry  
29
I... Dreaming

I... Dreaming

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
Crack Glass Eulogy

Crack Glass Eulogy

1992
×
Edit this entry  
29
The Dante Quartet

The Dante Quartet

1987
×
Edit this entry  
27
Glaze of Cathexis

Glaze of Cathexis

1990
×
Edit this entry  
27
Kindering

Kindering

1987
×
Edit this entry  
27
The Wold Shadow

The Wold Shadow

1972
×
Edit this entry  
27
From: First Hymn to the Night – Novalis

From: First Hymn to the Night – Novalis

1994
×
Edit this entry  
27
Mothlight

Mothlight

1963
×
Edit this entry  
27
The Garden of Earthly Delights

The Garden of Earthly Delights

1981
×
Edit this entry  
27
Stellar

Stellar

1993
×
Edit this entry  
27
Comingled Containers

Comingled Containers

1996
×
Edit this entry  
27
Black Ice

Black Ice

1994
×
Edit this entry  
27
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
Edit this entry  
27
Study in Color and Black and White

Study in Color and Black and White

1993
×
Edit this entry  
27
Rage Net

Rage Net

1988
×
Edit this entry  
27
Night Music

Night Music

1986
×
Edit this entry  
27
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Ryusei-Kacho

Ryusei-Kacho

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Animation Store Manager

Animation Store Manager

2002
×
Edit this entry  
25
Tough Tire! SHADO Tire

Tough Tire! SHADO Tire

1980
×
Edit this entry  
24
Blue Green

Blue Green

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
Industrial Soundscape

Industrial Soundscape

2008
×
★★½
Edit this entry  
24
Steps

Steps

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Ballerina

Ballerina

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Bug Crawls

Bug Crawls

2007
×
★★½
Edit this entry  
24
Absurda

Absurda

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Idem Paris

Idem Paris

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Boat

Boat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Live Love Drive

Live Love Drive

1999
×
Edit this entry  
23
Solaris

Solaris

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
Breakfast of Champions

Breakfast of Champions

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Out Yonder Teeth

Out Yonder Teeth

2007
×
Edit this entry  
22
Hollyshorts Greeting

Hollyshorts Greeting

2008
×
Edit this entry  
22
Pierre and Sonny Jim

Pierre and Sonny Jim

2001
×
Edit this entry  
22
Dead Mouse with Ants

Dead Mouse with Ants

2002
×
Edit this entry  
22
Twin Peaks Festival Greeting 2008

Twin Peaks Festival Greeting 2008

2008
×
Edit this entry  
22
Factory Mask

Factory Mask

2002
×
Edit this entry  
22
Honey Bunny

Honey Bunny

2001
×
Edit this entry  
22
The Making of: Mulholland Drive

The Making of: Mulholland Drive

2004
×
Edit this entry