• The Unholy

    ★★½

  • Plantados

    ★★★★★

  • The City of Wild Beasts

    ★★★★½

  • Ludi

  • Coming Home in the Dark

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Superior

    ★★★★

  • Raspberry

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Bloodhound

    ★★★½

  • In a Silent Way

    ★★★★★

  • Cross the Line

    ★★★½

  • Dogwashers

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Sushi Night

    ★★★★★

  • Violation

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Lorelei

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Hunted

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Peninsula

    ★★★★

  • Hamilton

  • #Alive

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Honeydew

    ★★★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • The Nest

    ★★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Beast Beast

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Amulet

    ★★★★

  • 32 Malasana Street

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★★★★

  • The Vigil

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Fingers

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Nimic

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★

  • For My Sister

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★