Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Ema

Ema

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Echo

Echo

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
A Month of Single Frames

A Month of Single Frames

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Summer of Love

My Summer of Love

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moon Young

Moon Young

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Stoker

Stoker

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hotel Salvation

Hotel Salvation

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Detention

Detention

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
11
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★
Edit this entry  
07
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
TWICE: Seize The Light

TWICE: Seize The Light

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
American Pie

American Pie

1999
×
Edit this entry  
06
Yearly Departed

Yearly Departed

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Break the Silence: The Movie

Break the Silence: The Movie

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry