• Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • We Are Freestyle Love Supreme

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Jexi

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½