Jed has logged 424 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
The Dark Backward

The Dark Backward

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
On the Record

On the Record

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Who Killed Nelson Nutmeg?

Who Killed Nelson Nutmeg?

2015
×
Edit this entry  
27
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Skylines

Skylines

2020
×
★½
Edit this entry  
21
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Come Play

Come Play

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Dracula

Dracula

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Depraved

Depraved

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Last Winter

The Last Winter

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Wendigo

Wendigo

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Edit this entry  
12
Out of Print

Out of Print

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Cult

Cult

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
My Lovely Burnt Brother and His Squashed Brain

My Lovely Burnt Brother and His Squashed Brain

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Misled

Misled

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★½
Edit this entry  
21
Lucid Dream

Lucid Dream

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
What Happens Next Will Scare You

What Happens Next Will Scare You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bar

The Bar

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Animal World

Animal World

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ernest Scared Stupid

Ernest Scared Stupid

1991
×
★★
Edit this entry  
14
Gate II

Gate II

1990
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★½
Edit this entry  
13
The Count of Monte-Cristo

The Count of Monte-Cristo

1975
×
★★★
Edit this entry  
11
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lie

The Lie

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
The Manitou

The Manitou

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★
Edit this entry  
10
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Edit this entry  
10
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Clockwork

Clockwork

1978
×
★★★
Edit this entry  
01
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★
Edit this entry