Jed has logged 45 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
8½

1963
×
★★★★
Edit this entry  
25
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
VFW

VFW

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
A Separation

A Separation

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
22
Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

2020
×
★★
Edit this entry  
21
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
November

November

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★
Edit this entry  
20
The Professor

The Professor

2018
×
★½
Edit this entry  
20
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
American Factory

American Factory

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★½
Edit this entry  
15
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Edit this entry  
13
The Legend of Billie Jean

The Legend of Billie Jean

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Edit this entry  
11
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Edit this entry  
11
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★½
Edit this entry  
11
Snatchers

Snatchers

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Six-String Samurai

Six-String Samurai

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dead Next Door

The Dead Next Door

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Whitney

Whitney

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Three Christs

Three Christs

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
The Silenced

The Silenced

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry