• Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Insert Coin

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • In My Own Time: A Portrait of Karen Dalton

    ★★★

  • Television Event

    ★★★★

  • A Cops and Robbers Story

    ★★★

  • The Meaning of Hitler

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • My Psychedelic Love Story

  • Pink Skies Ahead

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Belushi

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★

  • The Big Scary “S” Word

    ★★★

  • February

  • Freaky

    ★★★½

  • Dear Santa

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Hunger Ward

    ★★★★

  • The Boy Behind the Door

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Stray

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Her Socialist Smile

  • Atarrabi & Mikelats

    ★★★

  • The Monopoly of Violence

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • My Donkey, My Lover & I

    ★★★½

  • Sing Me a Lullaby

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Downstream to Kinshasa

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Under the Open Sky

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Predators

    ★★★

  • No Ordinary Man

    ★★★★

  • New Order

    ★★★½

  • 76 Days

    ★★★★

  • Beginning

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Fauna

    ★★½

  • MLK/FBI

    ★★★½

  • Tragic Jungle

    ★★★½

  • Careless Crime

    ★★½

  • Notturno

    ★★★

  • Dear Comrades!

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • 'Til Kingdom Come

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Kings of Capitol Hill

    ★★★★

  • The Disciple

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • City Hall

    ★★★★½

  • Apples

    ★★★½

  • Rising Phoenix