Jason has logged 454 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
Read the review Edit this entry  
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Motherland

Motherland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Breaking Surface

Breaking Surface

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
23
Kill It and Leave This Town

Kill It and Leave This Town

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Herself

Herself

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How to Be a Good Wife

How to Be a Good Wife

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
River Tales

River Tales

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
I am Frank

I am Frank

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Nasir

Nasir

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Atlantis

Atlantis

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Charlatan

Charlatan

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Barefoot Emperor

The Barefoot Emperor

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
February

February

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Truth and Justice

Truth and Justice

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mosquito

Mosquito

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
À l'abordage!

À l'abordage!

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncle

Uncle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Darkness

Darkness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Two of Us

Two of Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
You Will Die at Twenty

You Will Die at Twenty

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Predators

The Predators

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mare

Mare

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Hidden Life of Trees

The Hidden Life of Trees

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
T

T

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Black Sun

Black Sun

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Happy Valley

Happy Valley

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
After Two Hours, Ten Minutes Had Passed

After Two Hours, Ten Minutes Had Passed

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Playback

Playback

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Sun Dog

Sun Dog

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Eyes of Summer

The Eyes of Summer

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Wong Ping's Fables 2

Wong Ping's Fables 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Monster God

Monster God

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Exam

Exam

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Insert Coin

Insert Coin

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry  
03
Crown for Christmas

Crown for Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Museum Hours

Museum Hours

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry