Jason has logged 64 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
31
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
12 O’Clock Boys

12 O’Clock Boys

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mother

Mother

1996
×
Read the review Edit this entry  
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
Read the review Edit this entry  
29
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lost in America

Lost in America

1985
×
Read the review Edit this entry  
27
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sweat

Sweat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Careless Crime

Careless Crime

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Under the Open Sky

Under the Open Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Donkey, My Lover & I

My Donkey, My Lover & I

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wildland

Wildland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jacinta

Jacinta

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Little Sister

My Little Sister

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Apples

Apples

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Downstream to Kinshasa

Downstream to Kinshasa

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Ordinary Man

No Ordinary Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pink Skies Ahead

Pink Skies Ahead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Boy Behind the Door

The Boy Behind the Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
New Order

New Order

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
76 Days

76 Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Schoolgirls

Schoolgirls

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Girl

Little Girl

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Days

Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Disrupted

The Disrupted

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tragic Jungle

Tragic Jungle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
Read the review Edit this entry  
11
Native Son

Native Son

1951
×
Read the review Edit this entry  
11
Notturno

Notturno

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
French Exit

French Exit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry