Jordan has logged 62 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead of Winter

Dead of Winter

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dave

Dave

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hook

Hook

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Gorillas in the Mist

Gorillas in the Mist

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fandango

Fandango

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Housekeeping

Housekeeping

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★
Edit this entry  
02
Audrey

Audrey

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Christmas in July

Christmas in July

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Everything Is Copy

Everything Is Copy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lenny

Lenny

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
G-Force

G-Force

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Largo

Largo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Willow

Willow

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Fish

Little Fish

2020
×
Edit this entry