the animated jem has logged 21 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry