• Awake

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Djinn

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Oxygen

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Voyagers

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Doors

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Dry

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Sweet River

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★★½

  • Books of Blood

  • Violation

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★

  • Come True

    ★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Reckoning

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • Ghosts of War

    ★½

  • Ava

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • You Should Have Left

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★½

  • Relic

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • His House

    ★★

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★½

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Outpost

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Countdown

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

    ★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½