• Four Roads

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wonder Egg Priority

    ★★★★★

  • Horimiya

    ★★★★½

  • SK8 the Infinity

    ★★★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★★

  • My First Summer

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Still Processing

    ★★★½

  • The Stranger by the Shore

    ★★★½

  • Beginning

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • In My Room

    ★★★★½

  • Given

    ★★★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Standing Forward Full

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • his

    ★★★★★

  • Cold Meridian

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Revolution and Land

    ★★★★

  • Entire Days Together

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • GUO4

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Marriage Story: From the Pages to the Performances

    ★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Given

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Olla

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bloom Into You

    ★★★★

  • Yarichin Bitch Club

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Banana Fish

    ★★★★★

  • 86'd

    ★★★★