• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • Help

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Chaos Walking

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Twist

    ½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Music

    ½

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Athlete A

  • If Anything Happens I Love You

  • Inheritance

    ★★★

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★★

  • Stateless

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Bombshell

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Lady and the Tramp

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Countdown

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Fractured

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged