• The Rider

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bad Genius

    ★★★★½

  • Casino

    ★★★★½

  • Shrek the Third

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Eve's Bayou

    ★★★★

  • The Color Purple

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★★

  • Menace II Society

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Schindler's List

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • 35 Shots of Rum

    ★★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★★