• Allen v. Farrow

  • Framing Britney Spears

  • Fake Famous

  • The Little Things

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Tiger

    ★★★

  • Pretend It's a City

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

  • Dave Chappelle: Unforgiven

  • Happiest Season

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

  • The Comedy Store

  • Vampires vs. the Bronx

  • American Murder: The Family Next Door

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

  • On the Rocks

  • Lovers Rock

  • We Are Who We Are

  • I Care a Lot

  • Penguin Bloom

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • I Used to Go Here

  • Sam Jay: 3 in the Morning

  • Expecting Amy

  • Outcry

    ★★★½

  • Hamilton

  • Irresistible

  • Athlete A

  • 8:46

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • I May Destroy You

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • Normal People

  • The Last Dance

  • Little Fires Everywhere

  • Whitmer Thomas: The Golden One

    ★★★★★

  • Feels Good Man

  • Horse Girl

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★★

  • Downhill

    ★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Black Bear

  • Miss Americana

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Cheer

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

  • Dolly Parton: Here I Am

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • Noelle

  • Last Christmas

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Gary Gulman: The Great Depresh

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit