• Thunder Force

  • Godzilla vs. Kong

  • The Box

  • Zack Snyder's Justice League

  • Deadly Illusions

  • Here Before

    ★★★½

  • Broadcast Signal Intrusion

  • Learning Tagalog with Kayla

    ★★★★★

  • The Fabulous Filipino Brothers

    ★★★★

  • Femme

    ★★★★★

  • Islands

    ★★★

  • Coming 2 America

  • Language Lessons

    ★★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Amy Tan: Unintended Memoir

    ★★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★

  • Fire in the Mountains

    ★★½

  • First Date

    ★★

  • Land

    ★★★

  • Writing With Fire

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★

  • How It Ends

    ★★★

  • One for the Road

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Locked Down

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Criminals

    ★★★★★

  • Let Them All Talk

  • The Prom

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • Ava from My Class

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★★

  • Opera

    ★★★★★

  • Lata

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

    ★★★½

  • The Unseen River

  • KKUM

    ★★★★

  • The Old Guard

  • Ava

  • Victim(s)

  • Chen Chen

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • I Know This Much Is True

  • The Half of It

  • Tears Teacher

    ★★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Quiz

    ★★★★½

  • Love Wedding Repeat

  • Tigertail

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

  • Little Fires Everywhere

  • Mulan

    ★★★

  • Stateless

  • Death of Nintendo

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Fantasy Island

  • The Present

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Downhill

  • Shirley

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½