jennylinds has logged 92 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Edit this entry  
15
The Joy Luck Club

The Joy Luck Club

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fractured

Fractured

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Jexi

Jexi

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Secretary

Secretary

2002
×
Read the review Edit this entry  
04
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
Edit this entry  
27
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Greta

Greta

2018
×
Edit this entry  
20
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Edit this entry  
31
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
Edit this entry  
16
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Good Kisser

Good Kisser

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Zoetic

Zoetic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Moonwalk with Me

Moonwalk with Me

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Halwa

Halwa

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
Edit this entry  
24
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Jo Koy: Comin’ In Hot

Jo Koy: Comin’ In Hot

2019
×
Edit this entry  
13
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Thirteen

Thirteen

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry