Jenny has logged 15 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Propaganda Game

The Propaganda Game

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry