Leticia has logged 73 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Nobodies

The Nobodies

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
S&Man

S&Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
After Lucia

After Lucia

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tara Road

Tara Road

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
The Other Side of the Door

The Other Side of the Door

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
2Everything2Terrible2: Tokyo Drift

2Everything2Terrible2: Tokyo Drift

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Talhotblond

Talhotblond

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Man Called Man

A Man Called Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
This Film Is Not Yet Rated

This Film Is Not Yet Rated

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sick: The Life and Death of Bob Flanagan, Supermasochist

Sick: The Life and Death of Bob Flanagan, Supermasochist

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trust

Trust

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Slashers

Slashers

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nothing

Nothing

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
August Underground

August Underground

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Robot Monster

Robot Monster

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Holidays

Holidays

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Red State

Red State

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Seasoning House

The Seasoning House

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bite

Bite

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mockingbird

Mockingbird

2014
×
★★
Read the review Edit this entry