• The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★★

  • Thelma & Louise

    ★★★★

  • Sunset Boulevard

    ★★★★½