• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Mole

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Wittgenstein Plays Chess With Marcel Duchamp, Or How Not To Do Philosophy

    ★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • The Fall

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★½

  • The Painted Bird

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • GUO4

    ★★

  • Marriage Story

    ★½

  • The Young Observant

    ★★★

  • Nimic

    ★★★½

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Olla

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Bob Emergency

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Bait

    ★★★★

  • Monos

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Holmes & Watson

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Escape at Dannemora

    ★★★★½

  • Magnetic

    ★★½

  • After the Screaming Stops

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★½

  • High Life

    ★★½

  • mid90s

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Peterloo

    ★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • The First Purge

  • Incredibles 2

    ★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★