jeremyfizzy has logged 144 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last to See Them

The Last to See Them

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sleepwalkers

The Sleepwalkers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Patrick

Patrick

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Adam

Adam

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nobadi

Nobadi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Song Without a Name

Song Without a Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hungry Hearts

Hungry Hearts

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Emelie

Emelie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Diane

Diane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
To Whom It May Concern

To Whom It May Concern

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Other People

Other People

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Welcome to the Rileys

Welcome to the Rileys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry