• This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • Age of Samurai: Battle for Japan

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★★

  • The Mauritanian

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • Amy Tan: Unintended Memoir

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★

  • Fire in the Mountains

    ★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Sabaya

    ★★★½

  • Eight for Silver

    ★★½

  • Wild Indian

    ★★★

  • I Was a Simple Man

    ★★½

  • The Longest Dream I Remember

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • Raspberry

    ★★★½

  • WandaVision

    ½

  • The Dig

    ★★½

  • Locked Down

    ★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

    ★★★

  • Behind The Try: A Try Guys Documentary

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Last Blockbuster

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Mank

  • Spell

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Paper Tiger

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Investigation

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Spirits and Rocks: an Azorean Myth

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★½

  • Greenland

    ★½

  • Summerland

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★

  • The Old Guard

    ★½

  • Japan Sinks: 2020

    ★½

  • Hamilton

    ★★½

  • Ava

    ★½

  • Executive Order

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Greyhound

    ★½