• Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Queenpins

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Good on Paper

    ★★★

  • False Positive

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Long Weekend

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★½

  • Fake Famous

    ★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★

  • How It Ends

    ★★½

  • Breaking News in Yuba County

  • Locked Down

    ½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Becky

    ★★★

  • The Surrogate

    ★★★★

  • The House in Between

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★½

  • It Chapter Two

    ½

  • Vivarium

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Years and Years

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Snatchers

    ★★★½

  • Saint Frances

    ★★★★

  • Frances Ferguson

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★★