• Nadia, Butterfly

  • Sing Me a Lullaby

  • Stephanie

  • Scars

    ★★★★

  • Drought

  • Every Day's Like This

  • Violation

    ★★

  • Dustin

    ★★★★½

  • Navozande, the Musician

  • RKLSS

  • Aniksha

  • Shadow in the Cloud

  • Walk with Kings

    ★★★★

  • Marlon Brando

  • Anita

    ★★★★

  • Nomadland

  • Beginning

    ★★★★★

  • Under the Open Sky

  • David

  • Still Processing

  • Masterclass

  • The Night Train

  • The Game

    ★★★★

  • Yellow Cat

  • David Byrne's American Utopia

  • 76 Days

  • Unpregnant

  • New Order

    ★★★★

  • Lorelei

  • Careless Crime

  • Night of the Kings

  • The Stonebreaker

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

  • Mosquito State

  • Mainstream

    ★★★★★

  • Mandibles

  • Pieces of a Woman

  • Oasis

  • À la mode

    ★★★★

  • Fugitive Dreams

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • The Marina

  • Tenet

  • La virgen, la vieja, el viaje

  • The Girl Who Comes On Thursdays

    ★★★★

  • Hunted

    ½

  • PVT Chat

  • Heart of Gold

  • Flex

    ★★★★½

  • Of Hearts and Castles

    ★★★★

  • Abracitos

    ★★★★

  • Water

  • Cicada

  • Let My Body Speak

    ★★★★

  • Eggshells

    ★★★★★

  • 1978

    ★★★★½

  • The End of Suffering (A Proposal)

    ★★★★★

  • The Moogai

  • The Unseen River

    ★★★★½

  • An American Pickle

  • Spotted Yellow

    ★★★★★

  • The Chicken

  • Souvenir, souvenir

  • She Dies Tomorrow

    ½

  • Host

  • Forensickness

  • Havel

  • Cockpera

  • Doublespeak

  • Le départ

    ★★★★

  • The Fisherman's Daughter

  • God's Daughter Dances

    ★★★★