• The Fisherman's Daughter

  • God's Daughter Dances

    ★★★★

  • A Whisker Away

  • Heading South

    ★★★★½

  • Friend of a Friend

    ★★★★

  • Meudon

    ★★★★★

  • The Feeling

    ★★★★★

  • Flick

  • If Anything Happens I Love You

  • Ding-Dong

  • It's All the Salt's Fault

  • I'm Here

    ★★★★★

  • My Favorite War

  • Lost Kings

  • Aviva

  • Da 5 Bloods

  • Silence

  • The Affected

    ★★★★

  • Becky

    ★½

  • The World to Come

  • Beauty Boys

  • Alice and the frog

  • On My Way

  • Unforgivable

    ★★★★½

  • Victor in Paradise

  • Bambirak

    ★★★★

  • Maalbeek

    ★★★★

  • Pigeon

  • The Wrong Missy

  • Neurim

  • I Know This Much Is True

  • The Voice in Your Head

  • A Period Piece

  • Call Center Blues

  • Seahorse

    ★★★★

  • I've Been Afraid

  • We Have One Heart

    ★★★★★

  • Correspondence

  • Materna

  • Query

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

  • My Wonderful Wanda

  • Tape

  • Sisters with Transistors

    ★★★★½

  • The Nannies

    ★★★★½

  • the lights are on, no one's home

  • Shiva Baby

  • Blackheads

  • The Carnivores

  • La Gloria

  • BoxBallet

  • Trolls World Tour

    ★★★★★

  • Ferrotipos

  • I Hate the Man in My Basement

    ★½

  • The Long Goodbye

  • Fried Barry

  • Ballad for a Pierced Heart

  • Apples

    ★★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★

  • Just Hold On

  • Alone

  • The Shepherdess and the Seven Songs

  • Irradiated

  • Our Own

  • Sisters in the End of the World

  • Bad Tales

  • Pari

  • Siberia

  • Foam

  • Digger

  • Undine

  • Mare