• In Fabric

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★

  • Widows

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★★

  • Destroyer

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★★

  • Slender Man

  • Silhouette

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Reflections

  • Tag

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★

  • Knife+Heart

    ★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Game Over, Man!

    ★★

  • Demon House

  • Blockers

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • A Quiet Place

  • The Strangers: Prey at Night

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

    ★★★

  • Luz

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Annihilation

    ★★

  • Black Panther

    ★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Searching

  • The Post

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Creep 2

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Winners

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • mother!

    ★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★★★

  • Detroit

    ★★★