Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Natural

The Natural

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
24
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★½
Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★½
Edit this entry  
05
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
31
State of Play

State of Play

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Paris Can Wait

Paris Can Wait

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
Edit this entry  
21
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
★★
Edit this entry  
01
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry