• Unbelievable

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Sextuplets

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★½

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Chasing Happiness

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • See You Yesterday

  • The Last Summer

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

  • Shazam!

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Leaving Neverland

  • Paddleton

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★★★

  • Serenity

    ★★

  • Fyre Fraud

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Trevor Noah: Son of Patricia

  • Instant Family

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★