ashley has logged 33 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Superior

Superior

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yentl

Yentl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
Edit this entry  
20
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Father of My Children

Father of My Children

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
What Women Want

What Women Want

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
The Shack

The Shack

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry