• The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Home Again

    ★★

  • 50 First Dates

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Twilight

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Dead Pigs

    ★★★★

  • MLK/FBI

    ★★★

  • The Intern

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Annie

    ★★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★★★★

  • Dea

    ★★★½

  • A Brixton Tale

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★½