• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Women of Troy

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Bad Hair

    ★★

  • Scare Me

    ★★★½

  • My Spy

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Noelle

    ★½

  • Lady and the Tramp

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Special Actors

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Culture Shock

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Wine Country

    ★★

  • Come to Daddy

    ★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Ode to Joy

    ★★½

  • Little

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Day Shall Come

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Down

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • Sweetheart

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • Ask Dr. Ruth

  • Late Night

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • The Princess Switch

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • The Perfection

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • Greta

    ★★★

  • Suspiria

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • Tumbbad

    ★★★★