• The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Finding Uranus

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Our Friend

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Fanatic

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • 7500

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Climb

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★½

  • Making Waves : The Art of Cinematic Sound

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captive State

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★★