• Get Duked!

    ★★★

  • Tread

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Paddleton

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Glass

    ★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

  • The Swerve

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Little Stranger

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★½

  • Tangerine Reef

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Gotti

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Border

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao