Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Run

Run

2020
×
★½
Edit this entry  
01
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
01
American Gothic

American Gothic

1987
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Good Intentions

The Good Intentions

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Booksellers

The Booksellers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Zing

Zing

2011
×
★½
Edit this entry  
22
Concert for the Battle of El Tala

Concert for the Battle of El Tala

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Paradox: A Rusty Lake Film

Paradox: A Rusty Lake Film

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★½
Edit this entry  
11
Luca

Luca

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Burden of Dreams

Burden of Dreams

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living and Became Mixed-Up Zombies!!?

The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living and Became Mixed-Up Zombies!!?

1964
×
★★★½
Edit this entry  
11
On the Table

On the Table

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Everything's Not So Awful

Everything's Not So Awful

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Don't Come Knocking

Don't Come Knocking

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hi, How Are You Daniel Johnston?

Hi, How Are You Daniel Johnston?

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The New Pope

The New Pope

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Extraordinary Stories

Extraordinary Stories

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Edit this entry  
15
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Gift: The Journey of Johnny Cash

The Gift: The Journey of Johnny Cash

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Clockwork Elves

The Clockwork Elves

2020
×
★★★★★
Edit this entry