• Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

  • F9

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

  • A Whisker Away

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Glass

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Vice

    ★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★